Tagi

, , ,

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” położony jest w granicach administracyjnych Białegostoku, nad Zalewem Dojlidzkim.

http://www.miejskoaktywni.pl/

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Regionalnego powstały na tym terenie m.in. nowe budynki: wielofunkcyjny z częścią gastronomiczną, dwa hangarowe na sprzęt sportowy i rekreacyjny, dwa kolejne z prysznicami i przebieralniami. Znajdują się tutaj także: pole kempingowe, miejsca na grilla, ognisko, place zabaw i siłownia na otwartym powietrzu. W obrębie zbiornika wodnego znajdują się: pomost głównego kąpieliska, tarasy drewniane wokół wyspy, port żeglarski (pomosty pomocnicze dla żaglówek, rowerów wodnych, łodzi ratunkowych), pomost dla sprzętu pływającego, pomosty dla wędkarzy.

Jeżeli przebywa się w okolicach Białegostoku w sezonie letnim to Ośrodek służy dostępem do piaszczystej plaży oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego. Kąpielisko jest strzeżone. Dla dzieci zbudowano place zabaw na piasku: statek Ana Maria, linarium obrotowe, zestaw Karolinka, zestaw Balbinka oraz ściankę wspinaczkową. Można znaleźć tutaj również siłownię na świeżym powietrzu, boisko do plażowej piłki nożnej oraz boiska do plażowej piłki siatkowej. W Ośrodku są prysznice, punkty gastronomiczne i strzeżony parking.

Można tutaj także uprawiać nordic walking (do wypożyczenia 20 par specjalnych kijków). Przez cały rok działa tu także wypożyczalnia rowerów (szosowe i górskie) dla dzieci i dorosłych.

Zimą można pobiegać na nartach na specjalnie przygotowanej trasie (można skorzystać z wypożyczalni nart).

Poza sezonem letnim (1 września – 31 maj) wejście na plażę jest bezpłatne.

Ja byłam w tym miejscu już po sezonie i wieczorem dlatego jest tak pusto. Chciałam jednak pokazać to plażowe miejsce w Białymstoku.

Reklamy