Tagi

, , , ,

To już ostatni post o Emiratach Arabskich. Opowiedziałam o Dubaju, a potem o Abu Dhabi. Wrócę w tym poście ponownie do Dubaju.

Pewnego wieczora wybrałam się ze znajomymi na kolację. Zaparkowaliśmy samochód blisko Jumeirah Mosque. Ten meczet zobaczyłam tylko z zewnątrz. Wybudowany w 1975 roku stanowi mniejszą kopię świątyni w Kairze. Pomieści
1,2 tys. wiernych. Z zewnątrz widać elementy charakterystyczne dla wszystkich meczetów, czyli wieńczące budowlę półksiężyce. Fasadę ozdabiają delikatne ornamenty z kamienia. Osobne skrzydło, do którego prowadzą drewniane drzwi po lewej stronie, jest przeznaczone dla kobiet, ponieważ zgodnie z tradycją nie mogą się one modlić wraz z mężczyznami. Obecnie to nie muezin wzywa wiernych do modlitwy, ale nagrany głos wydobywający się z głośników umieszczonych na szczycie wieży.
jumeirah-mosque-dubai

Następnie poszliśmy do meksykańskiej restauracji „Loca” na kolację. Idzie się do niej mijając inne lokale.
dubai-200 dubai-202 dubai-203 dubai-204 dubai-205 dubai-206 dubai-207 dubai-208

Wnętrze „Loca” można zobaczyć pod poniższym linkiem. Jedzenie było bardzo smaczne.

http://www.locauae.com/

Mnie zaciekawiły obrazki w damskiej toalecie:)
loca-dubai-2   loca-dubai-3

W Dubaju za mojej bytności (przełom stycznia i lutego) było od +26℃ do +29℃. W tym samym czasie w Trójmieście było od -15℃ do -27℃. Jak wracałam to zobaczyłam ten ponury krajobraz (w oddali widać stadion w Gdańsku) i po wyjściu z lotniska poczułam mróz… od razu chciała powrócić do ciepłego Dubaju.
gdansk

Reklamy