Tagi

, , , , , , , , ,

Podczas mego pobytu w Nowym Jorku odwiedziłam również Yankee Stadium, który znajduje się na Bronxie. Nie jestem fanem baseballu, ale pomyślałam, że warto zobaczyć stadion tej słynnej nowojorskiej drużyny baseballowej New York Yankees (The Yanks). Inny przydomek tej drużyny to The Bronx Bombers.

http://newyork.yankees.mlb.com/nyy/ballpark/index.jsp

Chciałam kupić bilet przez internet, ale pomimo wielu prób nie udało mi się zakupić go tą drogą. Postanowiłam zatem pojechać rano i spróbować wejść kupując bilet w kasie. Byłam tam koło 11:00 rano. Kupiłam bilet, który kosztował 25 USD. Jednak musiałam poczekać do wejścia ponieważ stadion zwiedza się z przewodnikiem.

Czekając na wejście odwiedziłam okoliczne sklepy. Warto kupić tutaj bluzy sportowe. Należy potargować się trochę o ceny.

Zobaczyłam również wóz strażacki „Bronx Bombers” Engine 68.

Jeżeli macie bilet, to warto przyjść z 15 minut wcześniej ponieważ przed wejściem są bramki i sprawdzają bagaż.

Po przejściu przez bramki zobaczyłam sklep z pamiątkami. Blisko tego sklepu czekałam na przewodnika. W tym samym miejscu kończy się oprowadzanie po stadionie, zatem upominki można kupić na końcu.
W Nowym Jorku jest kilka sklepów klubowych.

Miałam bardzo fajnego przewodnika, który ciekawie opowiadał o stadionie i zawodnikach. New York Yankees wciąż są jedną z czołowych drużyn Ligi Amerykańskiej.

http://newyork.yankees.mlb.com/nyy/ballpark/tours/

Klub został założony w Baltimore w 1901 roku pod nazwą Baltimore Orioles. Dwa lata później jego siedzibę przeniesiono do Nowego Jorku i nazwano Highlander. W kwietniu 1913 roku zespół przeniósł się na zmodernizowany obiekt Polo Grounds i zmienił oficjalnie nazwę na New York Yankees. Dopiero w 1923 roku zespół przeniósł się na wybudowany kosztem 2,5 miliona dolarów Yankee Stadium, mieszczący się na Bronxie. W tym też roku zespół po raz pierwszy zdobył mistrzowski tytuł. W latach 1927–1953 Yankees zagrali w finałach szesnastokrotnie, zwyciężając 15 razy. Natomiast 16 kwietnia 2009 roku zespół rozegrał pierwszy mecz na nowo wybudowanym obiekcie Yankee Stadium, mogącym pomieścić 52 325 widzów – to właśnie ten obiekt przedstawiają zdjęcia.

Ciekawostką jest też to, że drużyny z największym budżetem wcale nie wygrywają finałów. I tak np. w 2014 roku New York Yankees wydał na płace $203,812,506, przebili ich Los Angeles Dodgers – wydali najwięcej bo $235,295,219. Natomiast w finale Worlds Series spoktały się drużyny z 7 i 19 budżetem na sezon 2014, czyli San Francisco Giants ($154,185,878) oraz Kansas City Royals ($92,034,345). Tytuł zdobyli Giants.

Wycieczka po stadionie zaczyna się od pokazania sal z informacjami o baseballistach, pucharach, koszulkach, piłkach i pałkach.

W gablocie pokazane są również czapeczki na przestrzeni lat.

Jest też ściana z podpisami zawodników oraz podpisanymi piłkami, a przy niej figura łapacza.

Tak wyglądają puchary World Series Champions, które zdobyli New York Yankees w następujących latach: 1977, 1978, 1996, 1998, 1999, 2000, 2009. Niestety po 2009 roku zespół ten nie zdobył już pucharu.
 
 

Są tutaj również mistrzowskie pierścienie, które produkuje dla Yankees firma Balfour od 1949 roku. Te poniżej to kopie.
 

http://www.balfour.com/athletes/championship-rings/

Znajduje się tutaj makieta stadionu.

Można też zobaczyć rzeczy Thurman Lee Munson`a – amerykańskiego baseballisty, który występował na pozycji łapacza przez 11 sezonów w New York Yankees.

Idąc korytarzami co chwila napotyka się na klubowe symbole.

Widok z piętra.

Idąc dalej korytarzem przechodzi się koło pamiątkowych zdjęć.

Potem wchodzi się do jednej z lóż. Tu można zobaczyć już murawę.

W tej loży oprócz pamiątkowych zdjęć znajduje się również gazeta
z 10 października 1949 roku
.

Na okładce jest informacja, że New York Yankees zostali mistrzami.

Potem odwiedziłam loże komentatorskie.

https://www.dkpittsburghsports.com/

Byłam również w barze, tu także znajdują się pamiątkowe zdjęcia.

Tak wygląda płyta stadionu i trybuny.

A to już ostatnie spojrzenie jeszcze w drodze ku wyjściu ze stadionu.

Mam nadzieję, że będąc w Nowym Jorku uda Wam się tutaj wstąpić i będziecie, tak jak i ja, zadowoleni z tej wycieczki po stadionie.

Reklamy