Tagi

, , , , , , , ,

Już od trzech lat chciałam zobaczyć wystawę tulipanów w Wilanowie w Warszawie. Z reguły odbywała się ona w marcu, kiedy to przebywałam za granicą. W tym roku zaplanowano ją na kwiecień i termin ten bardzo mi odpowiadał.

IX Wystawa Tulipanów odbyła się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla
Jana III w Wilanowie w dniach 1-2 kwietnia 2017 roku
. Będąc na niej dowiedziałam się, że tak naprawdę to wystawa zaczęła się już 31 marca – ten dzień był przeznaczony tylko dla ogrodników. Niestety 1 kwietnia widać było, że niektóre kwiaty były już bardzo rozwinięte. Zapytałam czy wymienią kwiaty na niedzielę i dowiedziałam się, że nie. Zatem polecam odwiedzenie tego miejsca już w sobotę rano.

Wstęp na wystawę był bezpłatny, obowiązywał bilet wstępu do parku. Koszt biletu 5 zł. Można je kupić w budynku kasowym lub blisko oranżerii idąc na wystawę.
Często informacja o tej wystawie umieszczona jest na stronie bardzo późno – proponuję zadzwonić do muzeum pod koniec lutego i dowiedzieć się kiedy ona będzie.

http://www.wilanow-palac.pl/

W Parku Wilanowskim kwitły już krokusy.

Z reklam można było wyczytać, że pokazano około 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych. W tym roku nie było m.in. tulipanów: Jolanta Kwaśniewska czy Aleksander Kwaśniewski i wielu innych. 
 
 
 

Poniższe tulipany to Angela Merkel i Mamma Mia.
 

Wystawiały się również wydawnictwa ogrodnicze i można było zobaczyć aranżacje florystyczne.
 

Ludzi było bardzo dużo. Pogoda również dopisała.

W tym samym czasie odbywał się również kiermasz kwiatowo-cebulkowy.

Reklamy