Tagi

, , , ,

W dniu 3 czerwca 2017 roku odwiedziłam Legoland w Danii. Mieści się on w miejscowości Billund. Do tego miejsca można dostać się na wiele sposobów.

Na pewno najlepiej (najszybciej) dostać się tam samolotem. Lotnisko w Billund jest oddalone od parku rozrywki o 2,5 km.

Można również pojechać z różnych biur podróży, które do tego miejsca robią wycieczki. Z Gdańska możemy pojechać z Biurem Podróży OSKAR

https://oskar.com.pl/

lub dojechać do Świnoujścia i stamtąd pojechać z Biurem Podróży FREGATA do Legolandu.

http://www.fregata.pl/

Niestety trzeba się jednak nastawić, że podróż autokarem jest trochę mecząca.

Należy pamiętać, że mimo iż Dania jest w UE, to ma własną walutę i jest nią korona duńska. Tę walutę musimy mieć przy sobie.

Park rozrywki otwierany jest o 10:00, jednak wpuszczają już około 9:40. Polecam zakup biletu przez internet. Jeżeli jednak chcemy kupić bilet na miejscu to należy przyjechać szybciej i zająć miejsce przed kasami.

https://www.legoland.dk/

W tych małych budkach, jak zaobserwowałam, sprzedaż biletów idzie bardzo szybko.


Kupując bilet należy poprosić o mapę. Jeżeli nie będzie ich w budkach to po wejściu, po prawej stronie będą położone mapy w różnych językach – często są dokładane, zatem nie powinno być problemu z jej pobraniem. Warto ją mieć ponieważ teren jest dość rozległy i z mapą będzie łatwiej odnaleźć miejsca, którymi jesteśmy bardziej zainteresowani.

Można bilety kupić również w kasach obok wejścia. Jest tutaj bankomat.

Obok wejścia znajdują się również darmowe toalety.

Przyjeżdżając wcześniej można zrobić zdjęcia bez tłumu ludzi.

Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się parking i w tym miejscu można kupić bilet parkingowy. Płaci się monetami lub kartami płatniczymi.

 

Przed wejściem jest kontrola bagażu – idzie sprawnie. Bardzo dużo Duńczyków spędza tutaj weekendy ze swoimi dziećmi (lepiej przyjechać tutaj w tygodniu), zatem trzeba nastawić się że do niektórych atrakcji będą kolejki – jednak wszystko idzie naprawdę szybko. Polecam zabrać z sobą chociaż trochę prowiantu. W środku jest wiele restauracji, kafejek, budek z żywnością, ale czasem są dość spore kolejki (ceny też są wysokie), a lepiej skorzystać z większej ilości atrakcji. Sami Duńczycy przyjeżdżają tutaj z prowiantem.

Po sprawdzeniu bagażu weszłam do środka. Następnie przeszłam obok poniższej platformy przy której większość osób wykonuje zdjęcia

i poszłam dalej do miejsca, z którego mogłam zobaczyć widok na Legoland.
Wsiada się do tego okrągłego pomieszczenia z siedzeniami (nie wejdzie więcej osób niż jest miejsc) i ono serpentyną podnosi się do góry w taki sposób, że można zobaczyć widok na wszystkie miejsca – niezależnie gdzie się siedzi w tym pomieszczeniu. Pomieszczenie podnosi się powoli zatem spokojnie można zrobić zdjęcia.
 

Te szare budynki to hotel mieszczący się na terenie Legolandu.


Zobaczyć można również lotnisko w Billund – widać jak blisko jest ono usytuowane.

Następnie poszłam zobaczyć zbudowane z klocków Gwiezdne Wojny i miasteczko, w którym ruszają się wiatraki, jeżdżą kolejki czy podnoszą zwodzone mosty, gdy przepływają statki.

Jest też platforma wiertnicza, lotnisko i stacja kosmiczna.

Można tutaj również zobaczyć słynny Zamek Neuschwanstein w Niemczech.

Atrakcją od 2017 roku jest ta poniższa strefa z najwyższymi budowlami świata. Jest tutaj: Wieża Eiffla, One World Trade Center (Nowy Jork), Taipei 101 (Tajwan), Shanghai Tower, Burj Khalifa (Dubaj). Z kolei przed Makkah Royal Clock Tower Hotel (Arabia Saudyjska) wszyscy podskakują i sprawdzają ile zdołają oświetlić pięter.

Potem znalazłam się w Lego Safari. Tutaj można pojeździć samochodem wśród zwierząt wykonanych z klocków LEGO.

Następnie zobaczyłam budowle wykonane z klocków LEGO m.in.: Statuę Wolności, Waszyngton, Wat Phra Keo (Tajlandia) czy Abu Simbel (Egipt). Poustawiane są one na wyspie wokół której płynie woda. Po wodzie można popływać specjalnymi łódkami i obejrzeć te budowle z bliska.

Ponieważ na tę atrakcję chętnych jest bardzo dużo to określono tutaj mniej więcej czas oczekiwania.

Obok znajduje się kolejna atrakcja dla dzieci – są to skaczące żabki.
Ograniczenie wzrostu: 90-150 cm.

Następnie wstąpiłam do Domu Duchów. Idąc do wejścia minęłam pająka zbudowanego z kloców LEGO. Wejść tutaj mogą osoby mające minimum 110 cm wzrostu.

Wewnątrz znajduje się labirynt luster oraz sala w której dzieci mogą wejść pod stół a następnie przez dziurę w stole wystawić głowę (w tej scenerii wygląda to ciekawie). Dodatkowo przy barierkach umieszczono latarki, aby każdy mógł podświetlać dane miejsca i lepiej je zobaczyć.

Jak widać wszędzie jest dużo pajęczyn i kurzu.

Ostatnią atrakcją Domu Duchów jest pomieszczenie z huśtawką.

Z Domu Duchów udałam się do strefy Dzikiego Zachodu. Jest tu karuzela, saloon i sklepy. Można w tej strefie zjeść coś w Grill House lub w innych punktach gastronomicznych.

Można przy ognisku usmażyć kiełbaskę i

zjechać canoe. Po tej przejażdżce można być mokrym dlatego lepiej mieć ubranie na zmianę.

https://www.youtube.com/watch?v=emW10jVJZIk

Są również poustawiane w wielu miejscach takie suszarki i za 20 koron duńskich można się chociaż trochę wysuszyć.

Jest tutaj też miejsce, gdzie można sprawdzić się w poszukiwaniu złota.

A to już kolejna strefa – Pirate Land. Można tu zabawić się w piratów na wodzie,

pojeździć tym statkiem pirackim (od 90 cm wzrostu) lub

piracką karuzelą czy

https://www.youtube.com/watch?v=7fCh2rhk4dU

podciągnąć się na specjalnych siedziskach na latarnię morską (od 90 cm wzrostu).
 

To już kolejna atrakcja – wsiada się do okrągłego jakby pontonu z siedzeniami i nim pływa. Jest on podnoszony na platformę i następnie zjeżdża w dół. Tutaj również uderzenie jest na tyle mocne, że woda oblewa uczestników.
Ograniczenie: od 115 cm wzrostu.

https://www.youtube.com/watch?v=pjlTzgNv5iM
Kolejną atrakcją jest zamek przy którym umieszczono ławeczki. Na zamku wywieszona jest informacja o której godzinie rozpoczyna się najbliższe przedstawienie – pantomima. Zawsze jest tutaj dużo ludzi.

A to piracki fotograficzny domek.

Na terenie są miejsca przeznaczone na pikniki.

Jest również wiele toalet.

Można pojeździć różnymi kolejkami – polecam.

Ponieważ atrakcji jest sporo to podzieliłam opis na dwa posty.