Tagi

, , , , , ,

Już w poście „Co warto wiedzieć jadąc do Londynu” wspomniałam o Camden Market. Jeżeli jesteś głodny, a chciałbyś zobaczyć ciekawe miejsce to proponuję udać się właśnie tutaj na posiłek. Dzielnica Camden Town zawsze mnie zachwycała swoim charakterem.

https://www.camdenmarket.com/

Najlepiej pojechać metrem i wysiąść na stacji Camden Town (czarna linia). Już po wyjściu z metra można zobaczyć domy z ciekawymi elewacjami i stoiska z ubraniami.

Jest tutaj sporo pubów – poniżej jeden z nich. To wiktoriański pub
The Elephants Head, którego historia sięga 1832 roku.

http://www.elephantsheadcamden.com/


To w tych sklepach można kupić najlepsze i niedrogie pamiątki dla bliskich.

A to taka ciekawostka – prezerwatywy z napisami:)
 

Po przejściu przez most


po lewej stronie znajduje się hala, w której można kupić obrazy czy biżuterię.

Na zewnątrz hali poustawiano również stoiska z odzieżą.

Na tym obszarze jest wiele miejsc, w których można kupić lemoniadę, naleśniki, rybę z frytkami i inne dania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa jest szybka i nie stoi się długo w kolejkach.


Jak widać jest tutaj sporo ludzi i każdy siada gdzie może.

Na ulicach co chwilę spotyka się ludzi, którzy grają i śpiewają.

Jeżeli chodzi o stację metra Camden Town to nie ma tutaj windy i jest tu umieszczona poniższa informacja o 96 spiralnych schodach i zakazie wejścia z wózkami.

Ciekawostka
Pod rynkami Camden Town znajdują się Katakumby Camden. Nie są to prawdziwe katakumby, ale system podziemnych przejść zbudowanych w
XIX wieku. Pi
erwotnie były uż
ywane jako stajnie dla koni i kucyków pracujących na torach kolejowych. Katakumby obejmowały również podziemny basen dla łodzi żaglowych działających na pobliskim Kanale Regenta. Nie są otwarte dla zwiedzających z powodu zagrożenia powodzią.

Reklamy