Tagi

, , , , , ,

W dniu 2 grudnia 2017 roku zaczęłam zwiedzać Drezno. Tym razem postanowiłam udać się do Fabryki Volkswagena (Gläserne Manufaktur). Przeszłam przez most z którego zrobiłam panoramę miasta

i idąc dalej minęłam poniższe miejsce, które mnie zainteresowało.

Po wejściu zobaczyłam makietę i kasę.

Okazało się, że jest to dworzec kolejki wąskotorowej
(Dresdner Parkeisenbahn).

Można tutaj kupić wycieczkę kolejką po przepięknym parku Grosser Garten. Bilet kosztuje 7 EUR. Trasa kolejki liczy 5600 m. Po drodze pociąg staje na 5 przystankach: ZOO, Carolasee, Karcherallee, Palaistech oraz Strasburger Platz. Przy jednej z szyb znajduje się plan parku oraz informacja o ciekawych miejscach.

https://www.parkeisenbahn-dresden.de/

http://www.grosser-garten-dresden.de/de/startseite/

Kupiłam bilet i z przyjemnością przejechałam się kolejką. W środku kolejki jechał Mikołaj. Polecam zimą wsiąść do oszklonych wagoników – będzie cieplej.

Park ma około 20 ha i jest obecnie największym parkiem w mieście. Jego początki sięgają 1676 roku kiedy to w tym miejscu znajdował się zwierzyniec i park do polowań. Pod koniec XVII wieku został zmieniony na park do zabaw, gier i polowań. Barokowej formy nabrał ogród dopiero w 1718 roku, gdy cały teren poprzecinały aleje. Na końcach Głównej Alei powstały bramy z posągami.
Pałacyk w Wielkim Ogrodzie z lat 1678-1683 to trzykondygnacyjna budowla, która stoi na środku Alei Głównej. Wokół niego ustawiono cztery pawilony (domki gościnne). Na tym terenie znajduje się również ogród botaniczny i Zoo (przy ogrodzie zoologicznym jest przystanek kolejki). Zapewne piękniej jest tutaj wiosną czy latem i mam nadzieję, że zobaczę to miasto jeszcze w innej porze roku.

W oddali widać DDV Stadion.

http://www.ddv-stadion.de/

Jadąc dalej minęłam Mozaikową Fontannę (Mosaic Fountain).

Na stacjach „pracują” również dzieci.

Jeden z przystanków kolejki, tak jak już wspomniałam, znajduje się obok ZOO.

Gdy wysiadłam z kolejki zobaczyłam, że obok znajduje się Fabryka Volkswagena, która była moim punktem docelowym i tam się udałam.

Reklamy